Ettevõttest

Meie lugu

Kõlleste Garlic OÜ on Põlvamaal asuv pereettevõte. Peamisteks tegevusaladeks küüslaugu ja sibula kasvatamine, nendest toodete tootmine ning müük. Oleme seadnud eesmärgiks jõuda oma toodanguga nii perede söögilauale kui toitlustusasutuste köökidesse.

Alates 2013.aastast on küüslaugu kasvupinda ühe hektari jagu. Erinevate sortidega katsetades oleme suutnud suurendada saagikust, lisades põllupinda. 2017 aasta sügisel on küüslaugupind põllul kokku 3,8ha. 2018 kevadel lisaks suviküüslauku 0,2 ha ja sibul Jõgeva 3 (Peipsi sibul) 0,3ha.

2017 aastal valmis meil uus kaasaegne tootmiskompleks koos suurepärase külmlaoga. See võimaldas meil paremini säilitada toodangut ning alustada ka küüslaugutoodete tootmist, suurendades pakutavat valikut veelgi. Pakume erinevaid teenuseid: hoiustamine, küüslaugu seemneks purustamine, küüslaugu koorimine.

Tootevalikus on hetkel tooraine küüslauk, kooritud küüslauk, vajadusel vaakumpakendame, marineeritud küüslauk, marineeritud küüslaugu õisiku varred. 2018 on eesmärk laiendada toodangu väärindamist.

Meie ise

Oleme Vaike ja Rainer- Ragnari ning Rauno vanemad. 

 Küüslaugukasvandusega toimetab peamiselt pereema Vaike. Abiks on töökogemus Scandagra Eesti AS-ist viljaosakonna spetsialistina ning Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis taimekasvatuse eriala lõpetamisest (2013). 2014.aastal Eesti Maaülikoolis omandatud magistrikraad, majandusarvestuse ja finantsjuhtimise erialal, annab oskusi ja julgust toimetada ettevõtte planeerimis- ja rahaasju. Ka lõputöö ülikoolis oli seotud perefirmaga – käsitleti ettevõtte võimalusi ja kitsaskohti tootearenduses.

Pereisa Raineri rolliks on ettevõttes põhiliselt traktoriga vajaminevate tööde teostamine. Planeerib vajalikud tööd taimekaitseks ja väetamiseks. Ajastab need õigetel perioodidel. Väiksemad pereliikmed aitavad jõudumööda 🙂

Tootmine

 Sisu loomisel.

 

Meie eelised 

Kõlleste küüslauk salves

Me kasvatame küüslaugu ise, seega teame täpselt, mis seemnest ja mida kasutati kasvatamise juures

Me pakendame toodangu teile sobivas koguses ja pakendis

Kauba kättetoimetamise osas oleme paindlikud, suudame leida mõlemat poolt rahuldava kokkuleppe.

Me teeme oma küüslaugust ka erinevaid maitsvaid tooteid, mis kergendavad küüslaugu tarbimist ja pikendavad selle hoiustamistähtaega teie kodus.